De eindexamen periode voor onze middelbare scholieren barst binnenkort weer los. Van 8 tot en met 27 mei doen onze jongeren examen voor hun toekomst, een onzekere en voor sommigen zelfs beangstigende toekomst.
Laten wij onze betrokkenheid tonen, dat we niet alleen wat kunnen doen, maar ons daar ook daadwerkelijk actief voor inzetten, in onze werkomgeving en/of onze vrije tijd.
Voor de derde keer op een rij doet Almelo mee met het Nationaal Klimaatexamen. Dit jaar in de vorm van een Quiz in de Raadszaal van ons Gemeentehuis. Je kunt je opgeven in teams van maximaal 4 personen of individueel.
Ofwel de Almelose klimaatburgemeesters Judith Kraak en Willem Dijkema nodigen je uit voor dé intellectuele uitdaging van het jaar in de waterstad van Twente.
Terwijl de rest van Nederland zich nog afvraagt hoe ze hun tuin moeten vergroenen, neem je op vrijdag 8 mei plaats op de pluche zetels van de Raadzaal in Almelo voor de enige echte Almelose Klimaat Quiz, een interactieve quiz dit jaar.
Bereid je voor op vragen die zelfs de meest doorgewinterde natuurliefhebber doen twijfelen. Wist je bijvoorbeeld dat Almelo de groenste stad van Overijssel wordt genoemd en dat de “longen” van de stad tot diep in het centrum reiken? Of dat we hier ons eigen ‘wildlife’ hebben dat je gewoon in het wild kunt spotten? Tijdens dit examen van het Ministerie van de Toekomst test je of jouw kennis over klimaatadaptatie en de lokale biodiversiteit net zo sprankelend is als het Almelose kraanwater.
Het programma voor de ware kenners:
14.30 uur: Inloop (zien en gezien worden).
15.00 – 16.00 uur: De Klimaat Quiz – laat zien wat je waard bent.
Na afloop: Een welverdiend hapje en drankje om na te praten over de “peentjes” die je hebt gezweet.
Zorg dat je erbij bent en bewijs dat jij de toekomst van Almelo serieus neemt. Voor meer informatie over de locaties en aanmelding kun je terecht op de officiële website van het Klimaatexamen.
Er is plek voor een beperkt aantal deelnemers, aanmelden is daarom gewenst; bij https://klimaatexamen.nl/almelo-stadhuis. Wil je je gedegen voorbereiden op het landelijk examen? Kijk hier eens rond: https://klimaatexamen.nl/lesstof. Voor Almelo worden het regio specifieke vragen.







